30/6/2019
Yazı Detayı
09 Temmuz 2020 - Perşembe 14:01
 
BİD?AT VE HURAFELER
ADEM ATALAY
 
 

                                                   

 

 “Biz temiz Müslümanlarız;Bid’at nedir

  Bilmeyiz.Bu sebepledir,ki Allah halis

  Türkleri aziz kıldı” (Alp-Arslan).

  Bir zamanlar dünyaya şan ve namlarını duyuran İslam topluluğu bugün sanki esir ve zelil bir hale düşmüş ve dalgalanan İslam sancağı ve şuuru neredeyse yok haline gelmiştir.

         Geçmişte islam beldelerinin her biri birer medeniyet kültür merkezi halinde iken,bugün yabancı tesirlerin,batıl ve hurafelerin merkezi haline gelmiş.!

Bütün küfre meydan okuyan Müslümanların torunları,mülevves bid’at ve hurafelerle dolu sefalet ve rezalet çamurlarına düşmüşler,en korkunç tembellik,aşağı duygu,alın teri ile değil,sırttan geçinme, küfür ve geleneklerine hayran olan düşünce adamlarına  sahip olmuşlar o hale gemişler ki, İslam diyarı geniş bir mezarlık,Müslümanlar da canlı bir cenazeye dönmüş!...

        İslamiyetin safiyetini ihlal edercesine bir takım cahiliyet devrinden kalma küfür geleneklerine bid’at hurafelerin tesirinde taşlararı tavaf edip türbelere yüz sürüp cansız objelerden inayet ummak ehli sünnet itikadıma göre küfürdür.(akaidi Nesefi cilt 1 )                 

                   Bu yazıyı Seyyid Harun Veli hazretlarine atfedilen (deve taşı) efsanesi bir Taşı tekrar Caminin önüne koymakla o büyük velinin ruhunu rahatsız etmiş oluruz.

İlgililerin dikkatine sunulur!.

              Hafıız Adem Atalay Seyyid Harun veli camii emekli İmam hatibi

 
Etiketler: yazilar
Yorumlar
Haber Yazılımı