Burak1 Aralık2020
30/6/2019
15 MART 2021
Haber Detayı
21 Eylül 2020 - Pazartesi 16:44
 
Yeni kısıtlama kararları kabine sonrası ilan edilecek!
Bilim Kurulu Üyesi duyurdu: Yeni kısıtlama kararları kabine sonrası ilan edilecek!
SAĞLIK Haberi
 Yeni kısıtlama kararları kabine sonrası ilan edilecek!

Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, kabine toplantısı sürerken yaptığı açıklamada vaka sayılarının artması nedeniyle Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından yeni kısıtlama ve yasakların duyurulabileceğini söyledi.
Bilim Kurulu Üyesi duyurdu: Yeni kısıtlama kararları kabine sonrası ilan edilecek!

Türkiye'deki koroanvirüs salgınında normalleşme süreciyle birlikte vaka sayıları, ağır hasta sayısı ve ölüm sayıları yeniden yükselişe geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan da geçtiğimiz cuma günü yeni kısıtlamaların geleceğinin sinyalini verdi. Kabine toplantısında da bu konu masaya yatırılıyor. Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü yaptığı açıklamada yeni kısıtlamalarla ilgili "Sanıyorum kamu yönetimi bazı kısıtlamalar ve yasaklamalarla, bazı yaptırımlarla bu sürecin kontrolü için bazı kararlar alacak" ifadelerini kullandı.

"MAALESEF İNSANIMIZ HASSAS DAVRANMADI"

Prof. Dr. Tevfik Özlü şunları söyledi:

"Son zamanlarda kaybettiğimiz vatandaşlarımızın sayısı arttı. İyi bir noktada değiliz. Günlük vaka sayısındaki oynamalar anlamlı değil ama genel tabloya bakıldığında ölü sayısının, ağır vakaların artması önemli. Sayın Cumhurbaşkanımız da 'bu işi sıkı tutmalı' gibi bir ifadede bulundu. Normalleşmeyle birlikte insanların hayatlarına geri dönmesi ama bunu yaparken de dikkatli olması, salgına tekrar izin vermemesi amaçlanmıştı maalesef insanımız bu konuda gerektiği kadar hassas davranamadı. Sanıyorum kamu yönetimi bazı kısıtlamalar ve yasaklamalarla, bazı yaptırımlarla bu sürecin kontrolü için bazı kararlar alacak. Bugün onları öğrenme fırsatımız olabilir…"

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Yeni, kısıtlama, kararları, kabine, sonrası, ilan, edilecek!,
Yorumlar
Haber Yazılımı