30/6/2019
Haber Detayı
18 Eylül 2021 - Cumartesi 11:06
 
Trump'ın hayatını kurtaran antikor kokteyline onay
İngiltere, ABD'nin eski Başkanı Donald Trump'ın da Kovid-19 tedavisinde kullanılan antikor kokteyline kullanım onayı verdi.
Dünya Haberi
Trump'ın hayatını kurtaran antikor kokteyline onay

Hürriyet'in iddiasına göre; İngiltere'nin Ulusal Sağlık Sistemi (NHS) gelecek haftadan itibaren kullanılmaya başlanacak yeni Kovid-19 tedavisiyle ilgili flaş bir açıklama yaptı.

Ülkedeki hastanelerde önümüzdeki haftadan itibaren en riskli grupta yer alan, bağışıklık sisteminde sorun olan ve daha önce hastalığı atlatmış ya da aşılı olsa bile virüse karşı savunmasız kalan kişiler için, Ronapreve adı verilen bir antikor kokteyli kullanılmaya başlanacak.

Bu ilaç, ABD'nin eski Başkanı Donald Trump'ın tedavisinde kullanılmıştı.

Trump bu kokteyl sayesinde kısa sürede eski sağlığına kavuşmuştu.

İngiltere, bunun binlerce hastaya yarar sağlayacak bir tedavi olduğunu açıklarken, tedavinin ilk etapta virüse karşı antikor oluşturup bağışıklık tepkisi vermeyen kişiler için kullanılacağını belirtti.

İlaç, 50 yaş üzeri antikoru olmayan hastaların tedavisinde ve 12-49 yaş aralığındaki bağışıklık sorunu yaşayanlarda kullanılacak.

Hükümet tarafından yapılan açıklamada ilaçtan yeterli miktarda satın alındığı ve ülke çapında uygun hastanelere yollanarak kullanımına gelecek hafta başlanacağı açıklandı.

Roche ve Regeneron tarafından üretilen Ronapreve isimli ilaç bir antikor kokteyli. Denemeleri aşıların yaygın kullanımından ve varyantların ortaya çıkışından önce gerçekleştirilen ilaçta iki ayrı monoklonal antikor bulunuyor.

Monoklonal antikorlar insanlar tarafından üretilmiş ve bağışıklık sistemimizde doğal insan antikoru gibi davranarak fayda sağlayan antikorlar olarak biliniyor.

Kaynak: Editör: Seydisehirhaber
Etiketler: Trump'ın, hayatını, kurtaran, antikor, kokteyline, onay,
Yorumlar
Haber Yazılımı