30/6/2019
15 MART 2021
Haber Detayı
08 Haziran 2021 - Salı 21:42
 
Seydişehirli Muaythai Şampiyonu Davul Zurna İle Karşılandı
Seydişehirli Muaythai Şampiyonu Davul Zurna İle Karşılandı
SEYDİŞEHİR Haberi
Seydişehirli Muaythai Şampiyonu Davul Zurna İle Karşılandı

 Muaythai Federasyonu tarafından düzenlenen 2021 yılı gençler müsabakasında birincilik elde ederek Tayland’ da yapılacak olan Dünya şampiyonasına kazanmaya hak kazanan 17 yaşındaki İsmail Koç memleketi Konya’ nın Seydişehir ilçesinde davul ve zurna ile karşılandı.


Muaythai Federasyonu tarafından Aydın’ ın Kuşadası ilçesinde düzenlenen ve Ülke genelindeki bir çok sporcunun katıldığı müsabakalarda Seydişehir’den İsmail Koç birincilik madalyası alarak döndü.


İlçe girişi Bahçelievler kavşağında yakınları ve arkadaşları Koç’ u davul ve zurna ile karşılarken burada Koç annesi babası ve yakınlarına sarılarak başarısını kutladı. Daha sonra ise yapılan konvoy ile ilçeye bağlı Taşağıl Mahallesine Koç meşaleler arasında mahalle meydanına gelerek çalınan oyun havaları eşliğinde arkadaşları ile birlikte oynayarak galibiyetini kutladı.


Bu başarıyı elde etmesinde emeği geçen başta ailesi ve arkadaşları olmak üzere tüm hocalarına teşekkür eden Koç  “Buradan yolculuğumuza başladık Aydın Kuşadası’ na gittik, bu yılki Türkiye maçımızda hocamın desteği ile birinci oldum.

Sıradaki serüvenimiz Tayland’ a gideceğiz, oradaki serüvenimizi de tamamlayıp geriye geleceğiz. Bana, ailem ve arkadaşlarıma desteklerini esirgemedikleri için teşekkür ediyorum. Gururlandım onurlandım, hepsinden Allah razı olsun beni bırakmadıkları için”dedi.

Kaynak: Editör: İsmail.Sünbül
Etiketler: Seydişehirli, Muaythai, Şampiyonu, Davul, Zurna, İle, Karşılandı,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı