30/6/2019
15 MART 2021
Haber Detayı
04 Mayıs 2021 - Salı 10:15
 
SEYDİŞEHİR TİCARET VE SANAYİ ODASI ZİNCİR MARKETLER DENETİMİNE BAŞLADI
SEYDİŞEHİR TİCARET VE SANAYİ ODASI ZİNCİR MARKETLER DENETİMİNE BAŞLADI
Ekonomi Haberi
SEYDİŞEHİR TİCARET VE SANAYİ ODASI  ZİNCİR MARKETLER DENETİMİNE BAŞLADI

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine “Market Tedbirleri” konulu genelge gönderdi. Marketlerde, vatandaşların zorunlu temel ihtiyaçları kapsamındaki ürünlerin dışında herhangi bir ürün satışına izin verilmeyecek.

Zincir ve süper marketler pazar günleri kapalı

Vatandaşların zorunlu temel ihtiyaçlarını karşılamakla sınırlı olacak şekilde bakkal, market, fırın, kasap, manav, kuruyemişçi ve tatlıcıların tam kapanma döneminde 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebileceği, zincir ve süper marketlerin pazar günleri kapalı kalacak.

Temel ihtiyaç dışındaki ürünlerin satışına izin verilmeyecek

Genelgede, sokağa çıkma kısıtlaması sırasında marketlerde oluşabilecek yoğunlukların önüne geçmek amacıyla ilgili Bakanlıklar, Kamu Kurum Ve Kuruluşları, Meslek Odaları Ve Sektör Temsilcileri ile yapılan görüşmeler sonucunda alınan tedbirler şu şekilde sıralandı:

-Marketlerde (zincir ve süper marketler dahil) vatandaşların zorunlu temel ihtiyaçları kapsamındaki ürünlerin dışında herhangi bir ürün satışına izin verilmeyecek.

-7 Mayıs 2021 Cuma gününden itibaren marketlerde (zincir ve süper marketler dahil) temel gıda ve temizlik ürünlerinin yanı sıra sadece hayvan yemi, mamaları ile kozmetik ürünleri (parfümeri ve makyaj malzemeleri hariç) satılabilecek.

 

Bu yasal düzenleme kapsamında haksız rekabetin önleneceğini, yerel esnaf ve tacirin korunacağını belirten  Seydişehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı CEMAL KÜÇÜK  Oda olarak 2 personelimiz ile Kaymakamlık’ımız bünyesinde oluşturulan İlçe Hıfsızsıha Kurulu Koordinesinde  denetimlerde aktif görev alacaklarını beyan etti.

Kaynak: Editör: Seydisehirhaber
Etiketler: SEYDİŞEHİR, TİCARET, VE, SANAYİ, ODASI, , ZİNCİR, MARKETLER, DENETİMİNE, BAŞLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı