Burak1 Aralık2020
30/6/2019
15 MART 2021
Haber Detayı
21 Ocak 2021 - Perşembe 14:46
 
Seydişehir Endüstri Meslek okulu arşiv kayıtları dijital ortamda
Seydişehir Endüstri Meslek okulu arşiv kayıtları dijital ortamda
EĞİTİM Haberi
Seydişehir Endüstri Meslek okulu arşiv kayıtları dijital ortamda

Seydişehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 50 yıldır sakladığı 15 bin dosyalık öğrenci arşivini dijital ortama taşıyarak, tüm öğrencilerin kayıtlarına 5 saniyede ulaşabiliyor.


Pandemi sürecini değerlendirdiklerini belirten okul müdürü Zafer Ülkebaş,
1971 yılında açılan okulun 15 binden fazla dosyalarını gelecek nesillere aktarılması için dijital sistemde yeni bir arşiv oluşturduklarını söyledi.


50 yıllık okulun ömür boyunca kullanılabilecek bir arşive kavuşturulduğunu dile getiren Ülkebaş, ‘’ Bilgisayar öğretmenimiz Nihat Özdemir ve 5 arkadaşımızla birlikte 1971-2021 yılları arasında 15 binden fazla mezun olan ve halen eğitim öğretim faaliyetini sürdüren öğrencilerimizin kayıtlı arşivde bulunan dosyaları tozlu raflardan dijital ortama taşıdık. Dijital arşivleme sonucunda öğrenci kayıtlarına ulaşmak kolaylaştı. Bu şekilde de Pandemi sürecini değerlendirerek tüm sınıf geçme defterleri, diploma ve karne notları kayıt örneklerini okul bilgisayarında güvenli şekilde arşivlenmiştir. Böylelikle okulumuzda eğitim öğretim gören öğrencilerin tespiti kolaylaşmıştır.’’ dedi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Seydişehir, Endüstri, Meslek, okulu, arşiv, kayıtları, dijital, ortamda,
Yorumlar
Haber Yazılımı