30/6/2019
Haber Detayı
16 Ekim 2021 - Cumartesi 13:17
 
Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi'de kısıtlamalar kalkıyor!
Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi'de kısıtlamalar kalkıyor! 2 doz aşı olanlara tedbirler hafif
Dünya Haberi
Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi'de kısıtlamalar kalkıyor!

Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi'de kısıtlamalar kalkıyor! 2 doz aşı olanlara tedbirler hafif
Suudi Arabistan, Mekke’deki Mescid-i Haram ve Medine’deki Mescid-i Nebevi'nin 17 Ekim’den itibaren tam kapasiteyle ibadete açılmasına izin verileceğini duyurdu. Pazar gününden itibaren 2 doz aşı yaptıranlar için tedbirlerin hafifletileceği belirtildi

Suudi Arabistan, Mekke’deki Mescid-i Haram ve Medine’deki Mescid-i Nebevi'nin 17 Ekim’den itibaren tam kapasiteyle ibadete açılmasına izin verileceğini açıkladı.

Suudi Arabistan’da korona virüs (Covid-19) tedbirlerinin gevşetilmesine yönelik adımlar devam ediyor. Söz konusu adımların bir parçası olarak, Mekke’deki Mescid-i Haram ve Medine’deki Mescid-i Nebevi'nin tam kapasiteyle ibadete açılmasına izin verileceği duyuruldu.

Açık alanlarda maske zorunluluğu ve mesafe kuralı da kalkıyor

Suudi Arabistan medyasının İçişleri Bakanlığından bir yetkiliye dayandırdığı haberde ayrıca, önümüzdeki pazar gününden itibaren 2 doz aşı yaptıranlar için tedbirlerin hafifletileceği belirtilerek, açık alanlarda maske zorunluluğunun ve mesafe kuralının kaldırılacağı ifade edildi.

Halka açık yerlerde kapasite sınırlamasının kaldırılması da gündemde

Halka açık yerler, toplu ulaşım, restoranlar, sinemalar ve benzeri diğer alanlarda kapasite sınırlamasının kaldırılması yönünde karar alındığı belirtildi. Sayı sınırlaması olmaksızın düğün salonları ve benzeri yerlerde etkinliklerin yapılabileceği ve bu tür etkinliklere katılım için 2 doz aşı yaptırılması şartının getirileceği kaydedildi.

Salgının gelişimine bağlı olarak kuralların değişebileceği de aktarıldı.

Kaynak: Editör: Seydisehirhaber
Etiketler: Mescid-i, Haram, ve, Mescid-i, Nebevi'de, kısıtlamalar, kalkıyor!,
Yorumlar
Haber Yazılımı