30/6/2019
Haber Detayı
21 Kasım 2021 - Pazar 06:53
 
‘Mavi Marmara’ 3 milyon 888 bin lira bedelle açık artırmaya konuldu
Gazze'ye insani yardım taşırken 2010 yılında siyonist İsrail askerlerinin saldırısına uğrayan Mavi Marmara gemisi, şerh kaydında ipotek ve haciz olması nedeniyle 3 milyon 888 bin lira bedelle satışa çıkarıldı. Mavi Marmara Mogadişu Limanı'nda bulunuyor
Dünya Haberi
‘Mavi Marmara’ 3 milyon 888 bin lira bedelle açık artırmaya konuldu

 

Gazze'ye insani yardım taşırken 2010 yılında saldırıya uğrayan "Anatolian" isimli Mavi Marmara gemisi, 3 milyon 888 bin lira bedelle açık artırma ile satışa çıkarıldı.

Gazze'ye insanı yardım taşırken, siyonist İsrail askerleri tarafından 2010 yılında saldırıya uğrayan Mavi Marmara gemisi, 3 milyon 888 bin lira bedelle açık artırmaya konuldu. Anadolu 3'üncü İcra Dairesi tarafından yayınlanan açık artırma ilanında, Mavi Deniz Taşımacılığına ait geminin 93 metre boyunda, 15,80 metre eninde olduğu belirtildi. Eski ismi "Mavi Marmara" olan "Anatolian" isimli yük gemisinin şerh kaydında ipotek ve haciz olması nedeniyle satışa çıkarıldığı kaydedildiği ilanda, geminin Somali'nin Başkenti Mogadişu Limanı'nda bulunduğu, sigorta değerinin 2 milyon dolar olduğu, geminin seyir, haberleşme ve diğer can emniyet koruma gibi ekipmanlarının faal halde olduğu aktarıldı.

'Gemiden saldırıya dair izlet mevcut'

İlanda, geminin deniz haydutları tarafından saldırıya uğradığı belirtilirken, gemide bulunan silahlı muhafızların karşılık verdiği, buna rağmen saldırının hem füze hem de mermi atılarak devam ettiği, askeri muhafız gemilerinin yetişmesi ile saldırının sona erdiği anlatıldı. Bu sebeple satışa konu gemide saldırıya dair izler mevcut olduğu, geminin fiziksel kondisyonunun orta derece olduğu, yakıt ikmali, kumanya ikmali yapılması sertifikalarının yenilenmesi ve personel ile donatılması durumunda kendi imkanları ile seyir yapılabilecek durumda olduğu, Türkiye'ye getirilme masrafının 320 bin 220 dolar olduğu vurgulandı.

Gazze'ye insani yardım taşıyan "Mavi Marmara" gemisi, 31 Mayıs 2010 tarihinde işgalci İsrail askerleri tarafından saldırıya uğramıştı. Saldırıda 10 kişi hayatını kaybederken, 50'den fazla kişi ise yaralanmıştı. Olaydan yaklaşık 6 yıl sonra İsrail, saldırıda hayatını kaybedenlerin ailelerine 20 milyon dolar tazminat ödemişti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘Mavi, Marmara’, 3, milyon, 888, bin, lira, bedelle, açık, artırmaya, konuldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı