30/6/2019
Haber Detayı
20 Ekim 2021 - Çarşamba 10:26
 
Kütüphanede çocuk-yazar buluşması etkinliği
Seydişehir İsmet Şen Ortaokulu Anasınıfı öğrencileri “Günümüz Yazarları Geleceğin yazarları Buluşuyor” etkinliği düzenledi.
Kültür Sanat Haberi
 Kütüphanede çocuk-yazar buluşması etkinliği

 

Çocuklara kitap okuma alışkanlığı ve edebiyat sevgisi kazandırmak amacıyla Halk kütüphanesinde hazırlanan programda, ilçenin sevilen yazarları Mehmet Boztepe, Mehmet Aydın kendi kitaplarının yanı sıra miniklerin kitaplarını imzaladı.

Çocuklar için kitapları imzalayan yazarlar, minik okuyucularına kitap okumakla ilgili çeşitli tavsiyeler de verdiler.

İlk defa imza gününe katılmaktan dolayı oldukça heyecanlı olan minikler, kitaplarını imzalattıkları yazarlarla birlikte eğlenceli vakit geçirdiler.

Okulun sınıf öğretmeni Fadime Güler, öğrencilerini yazarlarla buluşturup kütüphane ile tanıştırmak ve onlara kitap okuma alışkanlığı kazandırmayı amaçladıklarını söyledi.

Yazar Mehmet Boztepe ve Mehmet Aydın, minik öğrencilere kitap okumanın önemi anlattılar.

Kütüphane Müdürü Birol Yılmaz, öğrencilere kütüphaneyi gezdirerek, rafları süsleyen birbirinden değerli eserler hakkında bilgi verdi.

Yılmaz, “Kütüphanemizde öğrencilerimizi en iyi şekilde ağırlamaya çalışıyoruz.

Kütüphanelerimiz geçmiş ile geleceğimiz arasında köprü vazifesi görüyor. Okullarımızın bu türlü etkinlik düzenlemesini benimsiyoruz. İsmet Şen Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerine teşekkür ediyorum’ ’dedi.

Kaynak: Editör: Seydisehirhaber
Etiketler: , Kütüphanede, çocuk-yazar, buluşması, etkinliği,
Yorumlar
Haber Yazılımı