30/6/2019
Haber Detayı
27 Ekim 2021 - Çarşamba 22:39
 
Konya Pankobirlik Genel Kurulu bitti, yeni başkan belli oldu
Konya Pankobirlik Genel Kurulu bitti, yeni başkan belli oldu
GÜNDEM Haberi
Konya Pankobirlik Genel Kurulu bitti, yeni başkan belli oldu

Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi’nin 69. Seçimli Olağan Genel Kurulu, Konya Şeker Merkez Kampüsünde gerçekleştirildi.

PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk’un aday olmadığı ve 5 adayın seçimlerde yarıştığı genel kurula üreticiler yoğun ilgi gösterdi. Genel kurulda oda başkanları ve STK’lardan da çok sayıda temsilci yer aldı.

Başkan Konuk ile adayların yan yana salona girdiği genel kurulda, adayların yaptığı ortak protokol çerçevesinde uzlaşma ile Divan Kurulu oluşturulurken, yine kendilerinin ortak kararıyla adaylar salonda konuşma yapmadı.

Divan Kurulu’nun oluşturulmasından sonra başlayan genel kurulda Yönetim ve Denetim Kurullarının ibrasından sonra, PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk üreticilere seslendi.

SANDIKLAR SAAT 17’DE KAPANDI

Daha sonra Özkan Taşpınar, Ramazan Erkoyuncu, Yusuf Erdem, Alişan Taşpınar ve Mehmet Öğdüm’ün aday olarak yarıştığı seçimlere geçildi. Gizli oy ve açık sayım usulüyle yapılan seçimlerde oy verme işlemi saat 17.00’de sona erdi.

Resmi olmayan sonuçlara göre sandıktan çıkan oy dağılımı şu şekilde oldu 

Ramazan Erkoyuncu: 4624

ÖzkanTaşpınar: 3997

Yusuf Erdem 2337

Alişan Taşpınar: 1529

Mehmet Öğdüm: 161

Geçersiz :167

YENİ BAŞKAN RAMAZAN ERKOYUNCU OLDU

Oyların çoğunluğunu alan Ramazan Erkoyuncu, Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi’nin yeni başkanı oldu.

RAMAZAN ERKOYUNCU KİMDİR?

1958 yılında Konya’nın Çumra ilçesi Türkmencamili köyünde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Çumra’da tamamladı. Lise eğitimine Meram Ticaret Meslek Lisesinde devam etti. 1992 yılına kadar Çumra’da manifaturacılık ve çiftçilikle uğraştı. 1992-2002 yılları arasında Karaman’da traktör ana bayiliği yaptı. 1998-2005 yıllarında Çumra’da hububat bakliyat işi yapan Erkoyuncu, 2003 yılında Konya’da inşaat ve müteahhitlik yapmaya başlamıştır.

1999 yılında Çumra Şeker Fabrikası’nın kuruluş çalışmaları başlangıcı içerisinde olan Ramazan Erkoyuncu, Çumra Şeker Fabrikası’nın kurucu Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenmiştir. 2004-2009 yılları arasında Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi’nin iştiraki olan Şekersüt Yönetim Kurulu Başkanlığı yapan Ramazan Erkoyuncu , kurumu sektörde pazar payında birinci olarak 2009 yılına kadar getirmiştir.Bu yönetimi esnasında Ulusal Süt konseyinde aktif rol oynamıştır.Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi’nin en önemli ve ilk hayvancılık yatırımlarından olan Şekersüt Çiftliğini kurmuştur. 2007-2011 yılları arasında Türkiye Güreş Federasyonu yönetim kurulu üyeliğinde bulunmuştur.

Bu süreler içerisinde çeşitli sivil toplum kuruluşları, dernek, federasyon ve kooperatiflerde yer almıştır. 2017 yılında Küçükbaş hayvancılık ile ilgili yatırımlar yapan Ramazan Erkoyuncu ata mesleği olan çiftçilik çalışmalarına devam etmektedir. Aktif olarak Çiftçilik, hayvancılık, inşaat ve müteahhitlik yapmaktadır. Ramazan Erkoyuncu evli, 3 çocuk babasıdır. 

Kaynak: Editör: Seydisehirhaber
Etiketler: Konya, Pankobirlik, Genel, Kurulu, bitti,, yeni, başkan, belli, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı