30/6/2019
15 MART 2021
Haber Detayı
14 Mayıs 2021 - Cuma 08:16
 
İşgal rejimi saldırılarında şehid sayısı 109'a yükseldi
Siyonist işgal rejiminin havadan ve karadan Gazze'deki katliamı sürüyor. Sivil halka yönelik saldırılarda bilanço ağırlaşıyor.
Polis - Adliye Haberi
İşgal rejimi saldırılarında şehid sayısı 109'a yükseldi

Bayramda da durmayan İsrail saldırılarında 10 Mayıs'tan bu yana hayatını kaybeden Filistinlilerin sayısı 109'a, yaralı sayısı 621'e yükseldi
İsrail'in abluka altındaki Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda 6 kişinin daha hayatını kaybetmesiyle şehit sayısı 109'a yükseldi.
Gazze'deki Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, 6 Filistinlinin daha şehit olduğu belirtildi.
İsrail'in saldırılarında 10 Mayıs'tan bu yana 28'i çocuk, 15' kadın olmak üzere şehit sayısının 109'a, yaralı sayısının da 621'e yükseldiği kaydedildi.
KUDÜS VE GAZZE'DEKİ OLAYLAR
Hava saldırıları nedeniyle Gazzeliler, bayramın birinci gününde adeta evlerine hapsoldu, sokaklar sessizliğe büründü.
Bölgede İsrail saldırıları nedeniyle büyük camilerde bayram namazı kılınamadı.
Gazze Şeridi'ndeki Filistinli direniş grupları, İsrail polisinin işgal altındaki Doğu Kudüs'te yer alan Mescid-i Aksa ve Şeyh Cerrah Mahallesi'nden çekilmesi için 10 Mayıs Pazartesi günü yerel saatle 18.00'e kadar süre tanımıştı.
İsrail polisinin Mescid-i Aksa ve Şeyh Cerrah'tan çekilmemesi üzerine Filistinli direniş grupları İsrail'e çok sayıda roket fırlatmıştı.
Bunun üzerine İsrail ordusu, Gazze Şeridi'ne yönelik "Surların Muhafızı" adıyla askeri operasyon başlatıldığını bildirmişti.
Kaynak: Editör: Seydisehirhaber
Etiketler: İşgal, rejimi, saldırılarında, şehid, sayısı, 109'a, yükseldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı