30/6/2019
Haber Detayı
21 Kasım 2021 - Pazar 07:06
 
Dolarlar yola saçıldı, trafik durdu! Herkes para topladı
ABD'de otoyola düşen para dolu çanta akıl almaz görüntüler ortaya çıkardı, insanlar dolarları toplamak için araçlarından indi. Yaklaşık iki saat kilitlenen yolda yaşananlar sosyal medyaya damga vurdu.
Dünya Haberi
Dolarlar yola saçıldı, trafik durdu! Herkes para topladı

ABD'de bir devlet kurumuna ait zırhlı otomobilden yola para dolu bir çanta düşünce otoyolda kaos yaşandı. Olay Kaliforniya eyaletindeki San Diego bölgesinde yaşandı.
Independent Türkçe'nin haberine göre, Federal Mevduat Sigorta Kurumu'na ait bir zırhlı otomobilin kapısı, Interstate 5 otoyolunda seyir halindeyken Cuma günü 9.15 sularında açıldı.

Kapının açılmasıyla paraların taşındığı çantalar yola düştü. Kaliforniya Otoyol Devriyesi'nin (California Highway Patrol -CHP) olaya ilişkin açıklamasında, "Kapılardan biri açılıverdi ve içi nakit para dolu çantalar yola düştü" dendi.
4Dolarlar yola saçıldı, trafik durdu Herkes para topladı
CHP yetkilisi Curtis Martin, çantalarda 1 dolarlık ve 20 dolarlık banknotların bulunduğunu ve paraların yolun her tarafına saçıldığını belirtti. O sırada yoldan geçen bir kişiyse otoyolda oluşan kaosun videosunu çekti.

Görüntülerde yola saçılan paraları toplamak için birçok kişinin aracından çıkıp etrafta koşuşturduğu görülüyor. Öte yandan polis yetkilisi, olay yerinde paraları toplayan iki kişinin gözaltına alındığını bildirdi.
6Dolarlar yola saçıldı, trafik durdu Herkes para topladı
Martin ayrıca paraları alan diğer kişilere bunları yetkililere geri vermeleri gerektiğini söyleyerek aksi takdirde cezai işlem uygulanabileceği uyarısında bulundu.

Kaynak: Editör: İsmail.Sünbül
Etiketler: Dolarlar, yola, saçıldı,, trafik, durdu!, Herkes, para, topladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı