Burak1 Aralık2020
30/6/2019
15 MART 2021
Haber Detayı
07 Nisan 2021 - Çarşamba 11:50
 
Anadolu Ajansı’nda görev değişimi! Yeni Genel Müdür Serdar Karagöz oldu
Anadolu Ajansı'nda görev değişimi yaşandı. Genel müdürlük görevine Şenol Kazancı'nın yerine Serdar Karagöz getirildi. (Serdar Karagöz kimdir?)
GÜNCEL Haberi
Anadolu Ajansı’nda görev değişimi! Yeni Genel Müdür Serdar Karagöz oldu

Anadolu Ajansı'nda Şenol Kazancı dönemi sona erdi. 2014 yılından bu yana Anadolu Ajansı Genel Müdürü olarak görev yapan Şenol Kazancı'nın yerine Serdar Karagöz atandı.

En son haberin haberine göre Anadolu Ajansı'nda yönetim kurulu da değişti.

AA YENİ YÖNETİM KURULU

Anadolu Ajansı'nın yeni yönetim kurulu; Serdar Karagöz, Doç. Dr. İsmail Çağlar,  Doç. Dr. Yusuf Özkır, Prof. Dr. Hasan Nuri Yaşar ve Büşra Karaduman Aktuna'dan oluştu.

SERDAR KARAGÖZ KİMDİR?

Bilgi Üniversitesinde Siyaset Bilimi lisans eğitimi alan Serdar Karagöz, aynı üniversitenin İnsan Hakları Hukuku yüksek lisans programının ardından ABD'de The New School University'de "Media Studies" alanında yüksek lisans programını tamamladı. Karagöz, ABD'de bulunduğu dönemde "The New York Times Syndication" departmanında çalıştı. Turkuvaz Medya Grubu bünyesinde BM Diplomasi Muhabirliği ve grubun New York temsilciliğini yapan Karagöz, 2013'te Sabah Gazetesi Dış Haberler Müdürü olarak Türkiye'ye döndü.

Karagöz, "Daily Sabah" gazetesini 2014 yılında kurdu ve Genel Yayın Yönetmenliğini üstlendi. Serdar Karagöz, 2018'den bu yana TRT World ve TRT Arabi kanallarını bünyesinde barındıran TRT Uluslararası Haber Kanalları Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürütürken geçtiğimiz yıl ocak ayında TRT Genel Müdür Yardımcılığına atandı ve halen bu görevi yürütüyordu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Anadolu, Ajansı’nda, görev, değişimi!, Yeni, Genel, Müdür, Serdar, Karagöz, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı