Burak1 Aralık2020
30/6/2019
30/06/2020
Yazı Detayı
09 Temmuz 2020 - Perşembe 14:01
 
KONU ACİZ KALMAK SA ,ALLAHA BİR KEZ DAHA İNANMAK GEREK
Sena ÖZKAN GÜNTÜRK
 
 

İnsan ne kadar aciz olabilirdi ki, ellerinde bir umut ışığı varken bile bir şeye tutunmadan medet ummadan yaşayabilir miydi?

Sırtını güvenle yaslayacak tek bir adres yoksa, huzurla uyumak mümkün müydü?

Aslında nasıl denilir bilmem ki, insan Anne kokusuyla huzur bulurken tüm bu sorulara bir şekilde cevap buluyordu.

Oysa bir Anneden daha fazlası onu yaratanın o güzel anne ye verdiği merhamet değil miydi?

Aslında bir çok şey burada başlıyor olmalıydı. İnsan ufacık bir dayanağa her saniye muhtaç bir yapıya sahipken, nasıl olurda her şeyi kendi yaptığına inana bilir?

Hiç bir mantık bu kadar saçma olmamıştı. Ve hiç bir zaman böylesi bir görüş ne vicdana kendini kabul ettirmiştir nede karşındakilerine.

Belki de baş kaldırıp böbürlenmek bize ahirette Hz. Adem a.s secde etme zamanından şeytanın çıkardığı bir ayaklanmayla ruhumuza işlemişti.

Nede olsa insan olmak bize övünmeyi getirirken, bir büyüklük ki her şeyi bize mubah kılıyordu , tabiri caizse her şeyi biz kurmuştuk.

Ve biz bir gün veda edecek olursak bu aleme o yaşadığımız alemi de yanımızda götürecektir. Biz aslında her zaman aciz dik ve de aciz kalacaktık ama tek gerçek vardı ki, Allaha inanan kalp ile inanmayan kalbin acizliği bir değildi.

Çünkü yaratan kalbinde Allah inancı olan kullarına acizliğini sevdirten mahcupluk duygusuyla ilham eder okulun kalbine.

Ona inanmayan kullarına zaten gönül duygularına nazar eylemez.

Çünkü o kalp zaten Allah a duygularını kapatarak egosunu büyütmüştü, onu kalbinde yaşayamayacak kadar büyüttüğü kibir sevdası ona yetiyordu.

Elinle vicdanını göstermek kadar zordu acizlik, ama Allah a teslim olanlar çok iyi bilirdi, Allaha aciz olmaksa  dünyanın en muhteşem duygusuydu, ve eğer Allaha inanıyorsa insan zaten her şeyi kazanarak başlar ve de öyle bitirir.

Aciz kalmak her şeyin başlangıcı en önemlisi de güvende olmanın tek yolu, anne kokusundan çok daha fazlası

 
Etiketler: yazilar
Yorumlar
Haber Yazılımı