Burak1 Aralık2020
30/6/2019
15 MART 2021
Haber Detayı
06 Mart 2021 - Cumartesi 16:38
 
Seydişehirli Eğitimci Yazar Gülşen Ünüvar'ın yeni kitabı yayınlandı
Seydişehirli Eğitimci Yazar Gülşen Ünüvar'ın yeni kitabı yayınlandı
SEYDİŞEHİR Haberi
Seydişehirli Eğitimci Yazar Gülşen  Ünüvar'ın yeni  kitabı   yayınlandı

Eğitimci yazar Gülşen ÜNÜVAR'ın  "Bilge Kutad Anlatıyor" isimli  masal kitapları çıktı. Ötüken Neşriyat tarafından yayımlanan ve 8 kitaptan oluşan seri, 7+8+9... yaş çocuklarına hitap etmektedir. 


Masallarda; "Kutadgu Bilig" ve "Divanı Lügatit Türk" de geçen hayvan isimlerinden oluşan karakterlere ve kadim Türk kültürünün imgelerine yer verilmiştir. 7+ yaş çocuklar hedeflenerek onların seviyelerine uygun yazılmış sekiz ayrı kitaptan oluşmaktadır. Ayrıca Kutadgu Bilig'de yer alan dört ana karakter ve bu karakterlerin temsil ettiği semboller, masalların ana temasını oluşturmuştur(Adalet, mutluluk, akıl, akıbet) 


Türk mitolojisinde efsaneleşmiş karakterlerin kahramanlıkları ve doğa ile mücadeleleri masalsı bir dille anlatılmıştır. 
Amaç; kadim Türk kültürümüzde unutulmaya yüz tutmuş hayvan isimlerinden yola çıkarak çocuklarımıza değerlerimizi aşılamaktır. 
Ayrıca Türkçe'nin en temel ve Türk Dili araştırmalarının en önemli kaynak eserlerinden olan "Kutadgu Bilig ve Divanı Lügatid Türk'ü" çocuklarımızın seviyelerine uygun şekle getirerek anlatmak, öğretmek ve benimsetmek gayesi güdülmüştür. 
Şehdişehir'li yazarımızın ayrıca 2019 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından seri olarak yayımlanmış "Havuç Kurdu Bi Di Ki" isminde dört kitabı daha bulunmaktadır

Kaynak: Editör: Seydisehirhaber
Etiketler: Seydişehirli, Eğitimci, Yazar, Gülşen, , Ünüvar'ın, yeni, , kitabı, , , yayınlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı