Burak1 Aralık2020
30/6/2019
15 MART 2021
Haber Detayı
02 Mart 2021 - Salı 07:17
 
Peş peşe FETÖ operasyonları: Çok sayıda gözaltı kararı.
Peş peşe FETÖ operasyonları: Çok sayıda gözaltı kararı.
Polis - Adliye Haberi
Peş peşe FETÖ operasyonları: Çok sayıda gözaltı kararı.

FETÖ'nün Kara Kuvvetleri Komutanlığı mahrem hizmetler yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında biri albay 24 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'nün Jandarma Genel Komutanlığındaki mahrem hizmetler yapılanması soruşturmasında 44 kişi için gözaltı kararı aldı.İstanbul merkezli 7 ilde FETÖ'nün mali yapılanmasına yönelik operasyonda, haklarında gözaltı kararı verilen 40 kişiden 28'i yakalandı.

KAYSERİ MERKEZLİ 4 İLDE FETÖ OPERASYONU
Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün mahrem imamları tarafından ardışık şekilde aranan, muvazzaf ve ihraç 10 askeri şahsın yakalanması için 4 ili kapsayan operasyon yapıldı.

Edinilen bilgiye göre Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY silahlı terör örgütü soruşturmasında, mahrem imamlar tarafından kontörlü ve sabit hatlardan arandıkları ve örgüt içinde faaliyet gösterdikleri belirlenen muvazzaf ve ihraç 10 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Verilen karar sonrasında bu gün sabah Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından 4 ili kapsayan eş zamanlı operasyon düzenlendi. Başlatılan operasyon sürüyor.

.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Peş, peşe, FETÖ, operasyonları:, Çok, sayıda, gözaltı, kararı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı