Burak1 Aralık2020
30/6/2019
30/06/2020
Haber Detayı
18 Kasım 2020 - Çarşamba 19:43
 
MEB'den uzaktan eğitim açıklaması (Uzaktan eğitim ne zaman bitecek?)
Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan uzaktan eğitim açıklaması (Uzaktan eğitim ne zaman bitecek?)
EĞİTİM Haberi
MEB'den uzaktan eğitim açıklaması (Uzaktan eğitim ne zaman bitecek?)

MEB, "20 Kasım Cuma gününden 4 Ocak Pazartesi gününe kadar resmi, özel, örgün ve yaygın eğitim öğretim faaliyetlerine uzaktan eğitimle devam edeceğiz" açıklaması yaptı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, uzaktan eğitim sürecine ilişkin bilgi verdi. 

Bakan Selçuk, ''20 Kasım Cuma gününden 4 Ocak Pazartesi gününe kadar resmi, özel, örgün ve yaygın tüm eğitim öğretim faaliyetlerine uzaktan eğitim yoluyla devam edeceğiz'' açıklamasını yaptı.

Bakanlığa bağlı tüm okul öncesi kurumlar, kreşler, ilkokul, ortaokul ve liseler, özel eğitim okulları ve sınıfları, meslek liselerindeki uygulamalı dersler ile özel öğretim kursları da bu kapsamda yer alacak. 

31 ARALIK'A KADAR SINAV YAPILMAYACAK

Ayrıca Bakan Selçuk, "31 Aralık'a kadar yüz yüze veya uzaktan hiçbir sınav yapılmayacak, sınavlarla ilgili planlama salgının seyrine göre gerçekleştirilecek. Öğrencilerimiz, yüz yüze ve uzaktan eğitimle yapılan eğitim öğretim müfredatından sorumlu olacak. Destekleme ve yetiştirme kursları ile takviye kurslarında da bu süreçte yüz yüze eğitim yapılmayacaktır. Özel Öğretim Kanunu kapsamındaki özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerindeki bireysel eğitimler yüz yüze gerçekleştirilebilecek. 30 bin tableti daha 10 gün içinde öğrencilerimize ulaştıracağız. 500 bin tableti yıl sonuna kadar öğrencilerimize teslim etmiş olacağız." ifadelerini de kullandı

Kaynak: Editör: Seydisehirhaber
Etiketler: MEB'den, uzaktan, eğitim, açıklaması, (Uzaktan, eğitim, ne, zaman, bitecek?),
Yorumlar
Haber Yazılımı