03/08/2020
30/6/2019
30/06/2020
Haber Detayı
15 Eylül 2020 - Salı 11:50
 
Konya Valisi Özkan'dan 'karantina' açıklaması! Yurt ismi verdi
Konya Valisi Vahdettin Özkan, izolasyon koşullarına uymayanların Şems Tebrizi Öğrenci Yurduna yerleştirileceklerini açıkladı. Özkan, denetimlerin artırılacağı bilgisini vererek uyarılarda bulundu.
SAĞLIK Haberi
Konya Valisi Özkan'dan 'karantina' açıklaması! Yurt ismi verdi

Konya Valisi Vahdettin Özkan, yaptığı açıklamada Kovid-19 salgınının artık tek merkezli olmadığını belirterek, uyarılarda bulundu. 

Kovid-19 tanısı konan ya da bu kişilerle temaslı oldukları için izolasyon süreçlerini evde geçirmeleri gereken vatandaşlardan izolasyon koşullarına uymayanların Konya’da Şems Tebriz-i öğrenci yurduna yerleştirileceklerini açıklayan Özkan, toplum sağlığını hiçe sayarak vatandaşların hayatını tehlikeye atan kişilere adli işlem uygulanacağını belirtti. Vali Özkan, bu anlamda denetimlerin artırılacağını da vurguladı.

Şems Tebrizi öğrenci yurdunda ilgili kurumların her türlü önlemi aldıklarını ve yurdun hazır hale getirildiğini ifade eden Vali Özkan, pandemi kurallarını ihlal ederek toplum içine çıkan kişilerin bundan sonra kolluk kuvvetleri tarafından yurda getirileceğini kaydetti. Özkan açıklamasında izolasyon süresi boyunca ziyaretçi kabul edilmeyeceğinin de altını çizdi.

Kaynak: Editör: Seydisehirhaber
Etiketler: Konya, Valisi, Özkan'dan, 'karantina', açıklaması!, Yurt, ismi, verdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı