Burak1 Aralık2020
30/6/2019
15 MART 2021
Haber Detayı
07 Nisan 2021 - Çarşamba 09:46
 
Konya’da eğlence merkezi baskını
Herkes tam kapanma endişesi yaşarken onlar eğlencede yakalandı!
Polis - Adliye Haberi
Konya’da eğlence merkezi baskını

Vaka ve vefat sayılarındaki rekor artış nedeniyle Ramazan’da tam kapanma endişesi yaşanırken, Konya’da bir grup yine eğlence merkezlerinde basıldı. 48 kişiye 48 kişiye sosyal mesafe ve sokağa çıkma yasağını ihlalden ceza yazıldı.

Tedbirlere rağmen vaka ve vefat sayısındaki artışın önüne geçilemiyor. Vaka sayısı dün yine rekor kırdı. 6 Nisan Salı günü açıklanan son 24 saatlik verilere göre; 49 bin 584 yeni vaka tespit edildi. Vefat sayısı ise 211 kişiye yükseldi.

Veriler nedeniyle Ramazan ayında tam kapanma endişesi yaşanırken, Konya’da bir grup yine eğlence merkezlerinde yakalandı.

POLİS BASKIN YAPTI

İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, dün gece merkez Selçuklu ilçesi Musalla Bağları Mahallesi Yeni İstanbul Caddesi üzerinde bulunan bir eğlence mekanının faaliyetlerine devam ettiğini belirledi. Konya 3. Sulh Ceza Hakimliğinin arama kararına istinaden yapılan denetimde, eğlence mekanının daha önce mühürlendiği ve mührün bozularak faaliyetine devam ettiği ortaya çıktı. Ayrıca, iş yerinde belgeleri olmadığı halde tütün tüketimine izin verildiği, canlı müzik ve alkol sunumu yapıldığı belirlenerek tutanak tutuldu. Eğlence mekanında bulunan 17 kişiye sosyal mesafe kuralını ve sokağa çıkma yasağını ihlal etmekten tutanak tanzim edildi. İş yeri sorumlusu S.K. ise nöbetçi savcıdan alınan talimatla 'mühür bozma ve bulaşıcı hastalık tedbirlerine aykırı davranma' suçlarından gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü. Ruhsatsız olarak faaliyet gösteren iş yeri zabıta görevlileri tarafından mühürlendi.

herkes-tam-kapanma-endisesi-yasarken-onlar-eglencede-yakalandi-konyada-eglence-merkezi-baskini.jpg

POLİSLERİ GÖRÜNCE KENDİLERİNİ İÇERİYE KİLİTLEDİLER

Polis ekipleri, saat 02.00 sıralarında ise yine merkez Selçuklu ilçesinde bir eğlence mekanının faaliyette olduğu ihbarı üzerine harekete geçti. Adrese sevk edilen polis ekiplerini gören eğlence mekanı çalışanları kapıyı içeriden kilitleyerek polislerden gizlenmek istedi. Bunun üzerine adrese takviye polis ekipleri sevk edildi. Cumhuriyet savcısının bilgisi dahilinde eğlence mekanının kapısı açıldıktan sonra içeriye girildi. Yapılan denetim ve aramada eğlence mekanının ruhsatsız olduğu ve daha önce mühürlendiği tespit edildi. Belgesiz alkol sunumu, canlı müzik ve izinsiz eleman çalıştırmaktan tutanak tutulurken, 31 şahsa sokağa çıkma yasağını ihlalden ve maske takmamaktan idari ve para cezası uygulandı. İş yeri sorumlusuna da mühür bozma ve bulaşıcı hastalık tedbirlerine aykırı davranmaktan adli işlem yapıldı.

Kaynak: Editör: Seydisehirhaber
Etiketler: Konya’da, eğlence, merkezi, baskını,
Yorumlar
Haber Yazılımı