Burak1 Aralık2020
30/6/2019
30/06/2020
Haber Detayı
23 Kasım 2020 - Pazartesi 10:18
 
Kaymakam Aydın ERDOĞAN Öğretmenler Günü mesajı
Kaymakam Aydın ERDOĞAN 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebeti ile kutlama mesajı yayımladı.
SEYDİŞEHİR Haberi
 Kaymakam Aydın ERDOĞAN  Öğretmenler Günü mesajı

‘’24 Kasım 1928, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün "Millet Mektepleri Başöğretmenliği’ ni kabul ettiği gündür.
Bakanlar Kurulu, Mustafa Kemal Atatürk’e "Millet Mektepleri Başöğretmenliği" unvanını 11 Kasım 1928'de yaptığı toplantıda vermiş ve bu unvan, 24 Kasım'da Millet Mektepleri Talimatnamesi' nin yayımlanması ile resmileşmiştir.
Fedakâr öğretmenlerimizin kıymetini bir kez daha düşünüp anlamamızı sağlayan bu özel günde, öğretmenin toplumdaki yerini, rolünü, önemi ve değerini anlamak gerekmektedir.
Çocukların, ailelerinin ardından kendilerini en güvende hissettiği ortam olan okullarda, eğitim veren binlerce öğretmen, anne ve babaların ardından öğrencilere birer abi, bazen abla ve her daim eğitici olarak öğrencilerin hayatta bir yere gelebilmesi için çabalamaktadırlar.
Eğitimin en önemli parçası olan ve geleceğin neslini inşa etmede en büyük etkisi olan Başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere, tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlar, ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimize ise Allah’ tan rahmet dilerim’’ dedi.
Kaynak: Editör: Seydisehirhaber
Etiketler: , Kaymakam, Aydın, ERDOĞAN, , Öğretmenler, Günü, mesajı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı