Burak1 Aralık2020
30/6/2019
30/06/2020
Haber Detayı
02 Aralık 2020 - Çarşamba 15:35
 
Kaymakam Aydın ERDOĞAN'IN 3 Aralık Engelliler Günü mesajı
Kaymakam Aydın ERDOĞAN'IN 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısı ile mesaj yayımladı.
GÜNCEL Haberi
Kaymakam Aydın ERDOĞAN'IN 3 Aralık Engelliler Günü mesajı

 
"Engellilerin topluma kazandırılması ve haklarının diğer bireylerle eşit ölçüde kullanılması amacıyla: Birleşmiş Milletler tarafından 3 Aralık günü, "Dünya Engelliler Günü" olarak kabul edilmiştir.
Engellilerin yaşadıkları sorunlar, ailelerinin, çevrenin, toplumun, kısacası tüm insanlığın ortak sorunudur. Bu nedenle engellilerin normal bir hayat sürmeleri, toplumsal hayata katılımlarının artırılması, hayat standartlarının yükseltilerek, toplumda hak ettikleri yeri almaları, aynı zamanda çağdaş toplum anlayışının da bir gereğidir.
Bu nedenle engelli vatandaşlarımızın hakları, bu hakların korunarak, toplumsal yaşamdan kopmadan, dışlanmadan, herhangi bir ayrımcılığa maruz bırakılmadan hayatlarını sürdürülebilmeleri, anayasamız ve devletimizin teminatı altındadır.
Dünya nüfusunun yüzde 15'ini oluşturan engelli vatandaşlarımızı daha iyi anlamak ve onların içinde bulundukları sosyal, psikolojik ve ekonomik durumu derinden kavramak için "3 Aralık Dünya Engelliler Günü" önemli bir fırsattır.
Engelli vatandaşlarımızın umutlarını yitirmeden mutlu bir yaşam sürmeleri için çaba sarf edip, çözümler üretmek en önemli sorumluluklarımızın başında gelmektedir.
Bu duygu ve düşüncelerle, sosyal yaşamın bir parçası olmalarının önündeki engelleri azimle, inançla aşan engelli vatandaşlarımızın ve ailelerinin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nü tebrik ediyor, tüm engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir hayat diliyorum" dedi.
Kaynak: Editör:
Etiketler: Kaymakam, Aydın, ERDOĞAN'IN, 3, Aralık, Engelliler, Günü, mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı