Burak1 Aralık2020
30/6/2019
30/06/2020
Haber Detayı
12 Ocak 2021 - Salı 11:46
 
HES’ten sonra Sağlık Bakanlığı'ndan yeni uygulama: Aşıla
HES’ten sonra Sağlık Bakanlığı'ndan yeni uygulama: Aşıla
GÜNCEL Haberi
HES’ten sonra Sağlık Bakanlığı'ndan yeni uygulama: Aşıla

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) aşısı kayıtları, Sağlık Bakanlığı'nın geliştirdiği "aşıla" mobil uygulaması üzerinden yapılacak.

Aşı takibi için indirme işleminin yapılması gereken uygulama, Sağlık Bakanlığınca aşı takibini kolaylaştırmak için geliştirildi.

ÖNCE KAYIT SONRA AŞI YAPILACAK

Mobil telefonlara indirilerek kullanılabilecek "aşıla" uygulaması ile Covid-19 aşısı kayıtları yapılacak. Bu kapsamda, aşıdan önce mutlaka "aşıla" üzerinden aşı uygunluğu kontrol edilecek, kare kodu okutularak kaydı tamamlandıktan sonra aşı yapılacak.

Aşıla uygulaması ile ilgili tüm bilgilere, dokümanlara, duyurulara ve eğitim videolarına "https://asila.saglik.gov.tr" adresinden erişilebilecek.

Aşıla mobil uygulaması "https://mobilmarket.saglik.gov.tr" adresi üzerinden İOS, Android ve Huawei telefonları için indirilebilecek.

Uygulama yüklenirken, yükleme ve kullanım ayarlarına dikkat edilecek. İndirdikten sonra kullanabilmek için mutlaka belirtilen ayarlar yapılacak.

Sağlık Bakanlığı'nın geliştirdiği uygulama ile hekimler ve sağlık personeli, kolay ve hızlı bir şekilde vatandaşların aşılanma sürecini takip edebilecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: HES’ten, sonra, Sağlık, Bakanlığı'ndan, yeni, uygulama:, Aşıla,
Yorumlar
Haber Yazılımı