30/6/2019
30/06/2020
Haber Detayı
18 Eylül 2020 - Cuma 18:40
 
'Biz bizeyiz' mantığı İç Anadolu'da vaka sayısını artırıyor
Konya'da 'Biz bizeyiz' mantığı İç Anadolu'da vaka sayısını artırıyor
SAĞLIK Haberi
 'Biz bizeyiz' mantığı İç Anadolu'da vaka sayısını artırıyor

İç Anadolu Bölgesi'ndeki vaka artışıyla ilgili açıklama yapan Konya Tabip Odası Başkanı Çetin, "Yasaklara uyduk ama annemizi ve kardeşlerimizi ziyaret etmekten geri duramadık. Ankara, Konya ve Karaman'da 'Biz bizeyiz' mantığı bu yanlışa sürükledi" dedi
Konya Tabip Odası Başkanı Eyüp Çetin, Konya Tabip Odasında düzenlediği basın toplantısında, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla çok zorlu ve çetin bir mücadelenin yürütüldüğünü söyledi.

Pandeminin ilk üç ayında, bilimin önderliğinde vatandaş ve devlet iş birliği ile önemli başarı elde edildiğini anımsatan Çetin, o süreçte salgının geçici olarak kontrol altına alındığını dile getirdi.

Çetin, İç Anadolu Bölgesi'ndeki vaka sayılarının artışıyla ilgili şunları kaydetti:

"Bu konuda arkadaşlarla çok düşündük. Konya, içine kapalı bir toplum. Aile iş birliği, gidip-gelme çok fazla. Kendimizi izole edemedik. Yasaklara uyduk ama annemizi ve kardeşlerimizi ziyaret etmekten geri duramadık. Sanıyorum buna bağlı. Orta Anadolu'nun bir özelliği bu. Ankara, Konya ve Karaman şu an vaka sayısında ön planda. 'Biz bizeyiz' mantığı bu yanlışa sürükledi."

Kaynak: Editör:
Etiketler: , 'Biz, bizeyiz', mantığı, İç, Anadolu'da, vaka, sayısını, artırıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı