Burak1 Aralık2020
30/6/2019
15 MART 2021
Haber Detayı
04 Nisan 2021 - Pazar 20:51
 
Bahçeli'den 104 emekli amirale tepki: Rütbeleri sökülmeli
MHP lideri Bahçeli, 104 emekli amiralin bildirisine tepki gösterdi, "Muhtıra tarzında hazırlanarak gece yarısı servisi yapılan bildiride imzası bulunan amirallerin rütbeleri sökülmelidir" dedi.
SİYASET Haberi
Bahçeli'den 104 emekli amirale tepki: Rütbeleri sökülmeli

104 emekli amiralin gece yarısı yayımladığı bildiriye tepkiler devam ediyor.
Konuyla ilgili bir açıklama da MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den geldi. 

Bahçeli Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"104 emekli amiralin ortak imzalı yayımlamış oldukları anti demokratik ve tehditvari, aynı zamanda vesayetçi bildiriyi Milliyetçi Hareket Partisi nefretle lanetlemekte ve reddetmektedir. Bu kapsamda partimizin görüşü olarak derhal alınması gereken önlemler şu şekildedir:

Muhtıra tarzında hazırlanarak gece yarısı servisi yapılan bildiride imzası bulunan amirallerin rütbeleri sökülmelidir. Emeklilik hakları kaldırılmalı, emekli maaşları kesilmelidir. Açıklanan bildirinin çok yönlü adli ve idari soruşturması yapılmalıdır.

Ayrıca 104 vesayetçi amiralin imzasıyla yayımlanan bildirinin arkası ve önü kararlılıkla araştırılmalı, bu rezaletin içinde kimlerin olduğu tevsik ve tespit edilmelidir.Konu vatandır, konu demokrasidir, konu milli iradedir.Taviz veya gecikmenin bedeli hiç kuşkusuz ağır olacaktır."

GECE YARISI BİLDİRİSİ

104 emekli amiralin imzasıyla gece yarısı bir bildiri yayımlanmıştı. Tepki çeken bildiride, "Son zamanlarda gerek Kanal İstanbul, gerekse Uluslararası Antlaşmaların iptali yetkisi kapsamında Montrö Sözleşmesi'nin tartışmaya açılmasının endişe ile karşılandığını" belirtildi.

Ayrıca kamuoyuna yansıyan sarıklı amiral görüntülerinin kabul edilemez olduğu belirtilen bildiride, "TSK ve Deniz Kuvvetlerimizi Atatürk’ün çizdiği çağdaş rotadan uzaklaşmış gösterme çabalarını kınıyor ve tüm varlığımızla karşı çıkıyoruz" denildi.

Kaynak: Editör: Seydisehirhaber
Etiketler: Bahçeli'den, 104, emekli, amirale, tepki:, Rütbeleri, sökülmeli,
Yorumlar
Haber Yazılımı